100-річчя Олеся Гончара

3 квітня 2018 року виповнилось 100-років з дня народження видатного українського письменника, літературного критика, громадського діяча, визнаного у всьому світі майстра українського слова Олеся Терентійовича Гончара.

Саме тут, на Дніпропетровщині, місце народження та створення кращих творів великого майстра.

Тому не випадковим було звернення громадських діячів міста Дніпра –прихильників творчості письменника – до народного депутата України І. І. Куліченка з проханням ініціювати перед Верховною Радою України відзначення цієї дати на державному рівні.

І таку Постанову було прийнято.

Загальновідомо, що Олесь Гончар народився у селищі Ломівка (нині це житловий масив “Ломівський” Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпра), саме тут зростала його життєва сила і творча наснага. Саме тут, у селищі Ломівка, він написав добру половину своїх творів, включаючи знаменитий роман-трилогію “Прапороносці”, “Тронку”, “Таврію”, “Перекоп” та ряд інших. Як відомо, саме Ломівку, її місцевість та людей праці він описав у своєму романі “Собор”.

Зараз на ж/м “Ломівський” знаходиться центральна бібліотека Амур-Нижньодніпровського району, бібліотека-філіал № 10, яка на сьогодні є інформаційним центром, культурним та освітянським закладом, центром просвітництва серед мешканців, молоді та учнів середніх шкіл району.

Важливою складовою своєї діяльності працівники бібліотеки вважають збирання та розповсюдження інформації про життя та творчу діяльність нашого велиликого земляка О. Т. Гончара.

Це стало підставою для звернення народного депутата до міської влади з пропозицією присвоїти бібліотеці ім’я О. Гончара.

Також, за ініціативи Івана Івановича, у 2018 році з державного бюджету України виділено 1500,0 тис. грн. на капітальний ремонт цього просвітницького закладу.

1 лютого 2019 року в оновленому центрі культури району відбувся круглий стіл, присвячений творчості Олеся Гончара, у якому, окрім І. І. Куліченка, взяли участь інші поважні гості: В. Г. Сесь – племінниця Олеся Гончара, П. П. Овчаренко – міністр соцполітики 90-х років;  О. О. Пеленов – заслужений журналіст України; А. М. Поповський – доктор філологічних наук; С. М. Мартинова – науковий співробітник музею “Літературне Придніпров’я”; Т. А. Гарькава – заслужений майстер народного мистецтва; Леся  Степовичка – письменниця, журналістка.

Учасники заходу розповіли багато цікавих подробиць про життя та творчість всесвітньо відомого земляка та погодилися з ініциативою присвоєння бібліотеці почесного імені О. Гончара. Зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері.

Після закінчення круглого столу присутні змогли обговорити з народним депутатом актуальні проблеми сьогодення, отримати з перших уст інформацію про діяльність Верховної Ради та Президента України.