І.І.Куліченко взяв участь у засіданні регіональної платформи

s1090028

23 вересня 2016 року народний депутат України І.І.Куліченко взяв участь у засіданні Дніпропетровської регіональної платформи

на тему «Особливості формування місцевих бюджетів на 2017 рік», яка проводилась Дніпропетровським регіональним відділенням Асоціації міст України у м.Кам’янському.

Під час виступу, як голова підкомітету з питань місцевих бюджетів Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, він зупинився на основних положеннях проекту Закону України про державний бюджет України на 2017 рік в частині місцевих бюджетів. Іван Іванович також розповів про роботу бюджетного комітету ВР України та напрацьовані пропозиції щодо посилення місцевих бюджетів в умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади.
Певними досягненнями у цьому процесі є позитивні зміни у наповненні місцевих бюджетів та фінансові переваги для об’єднаних територіальних громад. Він зазначив, що у 2016 році всі міста збільшили свої бюджети. Однак, є невирішені питання, зокрема, щодо фінансування профтехучилищ. Враховуючи складнощі щодо утримання ПТУ, необхідно проаналізувати доцільність їх функціонування та шляхи оптимізації видатків на їх утримання з обласного та місцевих бюджетів.
І.Куліченко також окреслив основні пріоритети Державного бюджету на 2017 рік. Такими є: дорожнє будівництво, освіта, медицина, соціальний захист тощо. Дискусійними питаннями проекту Бюджету на 2017 рік залишаються – передача на фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, оплату комунальних послуг та енергоносіїв загальноосвітніх навчальних закладів, оплату праці обслуговуючого персоналу та інші видатки з утримання цих закладів, передача окремих дотацій обласним та районним бюджетам на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.
І.Куліченко наголосив, що він буде відстоювати позицію міських голів відносно того, щоб бюджет 2017 року не були гіршими ніж 2016 року. В тому числі, він підтримав позицію міських голів щодо збільшення відрахувань до бюджетів міст, податку на доходи фізичних осіб з 60% до 75%, екологічного податку з 25% до 75%,
Також він запросив представників міст взяти участь у слуханнях які відбудуться в бюджетному комітеті 29 вересня 2016 року та закликав міських голів взяти активну участь у відстоюванні міських бюджетів у комітетах ВР.
Після цього І.Куліченко вислухав пропозиції і побажання міських голів що стосуються формування місцевих бюджетів, та дав відповіді і пояснення на численні запитання учасників.
Під час заходу голова обласної ради Г.Пригунов вручив І.Куліченко відзнаку Президента України – ювілейну медаль “25 років незалежності України”.%d0%ba%d1%83%d0%bb